• Rakietki do tenisa stołowego.
  • Piłeczka o średnicy 40 mm, wykonana z celuloidu lub tworzywa sztucznego.
Punktacja:
  • Mecze rozgrywa się do trzech lub pięciu wygranych setów.
  • Set rozgrywany jest do 11 punktów, a zawodnik/zespół musi wygrać różnicą co najmniej 2 punktów.
  • Jeśli wynik wynosi 10:10, gra toczy się do momentu, gdy jeden z zawodników/zespół uzyska przewagę dwóch punktów.
Serwowanie:
  • Serwujący musi trzymać piłeczkę otwartą dłonią, podrzucić ją na co najmniej 16 cm i uderzyć tak, aby piłeczka najpierw dotknęła jego strony stołu, a potem strony przeciwnika.

Gra Singlowa

Serwis:
  • Serwujący i odbierający zmieniają się co dwa punkty.
  • Po osiągnięciu wyniku 10:10, serwujący zmieniają się po każdym punkcie.
Rozgrywka:
  • Zawodnicy odbijają piłeczkę na przemian, starając się, aby piłeczka odbiła się od strony stołu przeciwnika.

Gra Deblowa

Serwis:
  • Serwujący serwuje z prawej strony stołu na przekątną stronę przeciwnika.
  • Partnerzy zmieniają się w serwowaniu co dwa punkty.
Rozgrywka:
  • Gracze jednej drużyny odbijają piłeczkę na przemian, zachowując kolejność uderzeń.

Faul i Przerwy

Let:
  • Jeśli serwis jest wykonany prawidłowo, ale piłeczka dotknie siatki i spadnie na stronę przeciwnika, serwis jest powtarzany (let).
Punkt dla przeciwnika:
  • Jeśli piłeczka nie trafi w stół przeciwnika.
  • Jeśli piłeczka odbije się więcej niż raz na stronie przeciwnika bez uderzenia.
Zmiana stron:
  • Zawodnicy zmieniają strony stołu po zakończeniu każdego seta oraz w połowie ostatniego seta, gdy jeden z zawodników/zespół osiągnie 5 punktów.

Uwagi Dodatkowe

Kondycja Fizyczna:
  • Gra w tenis stołowy wymaga refleksu, precyzji i zręczności.
Taktyka:
  • Kluczowe jest kontrolowanie prędkości i rotacji piłeczki oraz umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika.

Tenis stołowy to intensywna gra, która wymaga zarówno umiejętności fizycznych, jak i taktycznego myślenia.